Zrób to sama, manekin w sypialni

Luty 22nd, 2013

Pokażę Wam, jak w prosty sposób zrobić przystroić manekina. Może on pełnić funkcję wieszaka na ubrania lub biżuterii lub po prostu może być ozdobą.

Na początku musicie zdobyć manekina krawieckiego (na allegro kosztują ok.70-100, ale może ktoś ze znajomych ma i nie potrzebuje). Ja swojego wycyganiłam od kolegi 🙂  Tułów jest ze styropianu, co ułatwi mi zadanie.

Rolę bluzeczki pełni serwetka. Myślałam ,że jest szydełkowa, ale mama powiedziała,że to robiona na drutach. Tak czy siak kupiłam w sh. Przypięłam ją szpilkami łatwo się wbijały  w styropian.

Następnie znalazłam w szafie spódnicę, której i tak już nie nosił‚am i przypięłam zszywaczem (bo nie nawidzę szycia igłą i nitką) kwiatki wycięte z gazety.

Uwielbiam robić takie rzeczy.

Pod spódnicę włożyłam zgniecioną gazetę, aby całość była bardziej podniesiona.

A tak prezentuje się w moim kąciku. Podoba mi się to, że można za jakiś czas go przebrać, można też ubierać go tematycznie w zależności od pory roku, od świąt. Można też pożyczać swoje ciuchy 🙂 Myślałam jeszcze, żeby pomalować podstawę na kolor kremowy, ale ponieważ ciągle myślę nad kolorem ścian postanowiłam się powstrzymać.

Mam nadzieję, że się podoba :).

 

Komentarz