Moc kolorów

Listopad 16th, 2012

Wierzycie w niezwykłą moc kolorów???? Często nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak kolory wpływają na nas oraz na to , jak jesteśmy odbierani przez otoczenie. Stąd ta kolorowa sesja.

Widziałam kiedyś coś podobnego w gazecie i pomysł wciąż miałam w głowie.

Kolor czerwony to kolor młodości. Pobudza sprawność umysłową , daje uczucie ciepła, przyspiesza bicie serca, podnosi ciśnienie krwi, poprawia samopoczucie. Potrafi wywołać gwałtowne reakcje – nie tylko jednak bunt, przekorę i namiętność, ale i agresję. Poza tym dodaje pewności siebie, odwagi i aktywności.

Kolor niebieski – wg naukowców to najsilniejszy antyseptyk.  Niebieski działa chłodząco, znieczulająco i przeciwzapalnie. Powoduje  ponadto radość i spokój, wpływa kojąco na skołatane nerwy, łagodzi  wzburzone myśli i uczucia, sprowadza spokojny i głęboki sen.
Kolor zielony symbolizuje równowagę i harmonię. Sprawia, że  czujemy się bezpiecznie. Jasne odcienie pobudzają koncentrację lub,  wręcz przeciwnie, sprzyjają lenistwu. Kolor zielony działa też  korzystnie w przypadku leczenia wrzodów żołądka czy grypy.
Kolor pomarańczowy jest kolorem kreatywności, witalności, ciepła i  radości. Zbliża, pobudza i oddziałuje pozytywnie na cały organizm.  Symbolizuje także niższe zdolności intelektualne, czyli wiedzę zdobywaną  tylko na własny użytek.

Fiolet  pomoże nam usunąć zmęczenie, złagodzi stres, zniweluje bezsenność.  Kolor ten działa oczyszczająco, pogłębia uczucie pustki i samotności.
Róż, siostra fioletu i czerwieni, podnosi poczucie bezpieczeństwa, spokoju oraz sprzyja atmosferze relaksu.
Brąz to kolejny kolor, który wywiera duży wpływ na nasze  samopoczucie. Gwarantuje on rodzinną atmosferę i bezpieczeństwo.  Jednocześnie jednak potrafi sprawić, że odizolujemy się od świata i  odbiegniemy myślami od rzeczywistości. Brąz ma jednak bardzo  niekorzystny wpływ na osoby o niskim poczuciu wartości, gdy pogłębia ich  stan.
Czarny charakter wśród kolorów – czerń – sprzyja poczuciu wsparcia. Pomaga także znaleźć właściwy światopoglad osobom poszukującym wartości w swoim życiu.

Wykorzystujmy więc leczniczą moc kolorów i wpływajmy świadomie na nasze samopoczucie. Zmieniajmy szarą rzeczywistość i dodajmy życiu barw.

Komentarz